Ataungo Udalaren INFORMAZIO ZUZENA Whatsappez bidez jasotzeko aukera duzue. Mezuak jaso nahi badituzue:
1. GORDE zuen telefono mugikorreko KONTAKTUETAN 616 758 758 telefono-zenbakia.
2. BIDALI Whatsapp mezua: “INFORMAZIOA JASO NAHI DUT” 616 758 758 Telefonora.
Inauteriak direla eta, Ataunen ere jai hau ospatzea proposatzen dizuegu, jai giroa eta euskal inauteriak berreskuratzeko asmoz.Horregatik, otsailak 13 ostirala, Hirutxilipurditan elkartearekin eta Otsoak dantza taldearekin batera, Ataungo Inauteria ospatuko dugu.
ATAUNGO INAUTERI JAIA
Otsailak 13 ostirala, San Gregorio auzoan
Egitaraua:
JOXEMIEL BARANDIARAN ESKOLA KIROLA 2014-15 KARTELERA |
||||
MAILA |
KIROLA |
PARTIDUA |
TOKIA |
EGUNA - ORDUA KOTXEAK-ARDURA |
NESKA BENJAMINAK 3. ETA 4. MAILA |
ESKUBALOIA |
ATSEDENA
|
|
|
MUTIL BENJAMINAK 3. MAILA |
ESKUBALOIA |
LARDIZABAL 3A JOXEMIEL BARANDIARAN 3
|
ZALDIBIA |
OTSAILAK, 7 LARUNBATA 09:15 SUSTRAI M. – ZUHATZ S. – AMETS S. EKAITZ A. – OINATZ A. |
MUTILAK BENJAMINAK 4. MAILA |
ESKUBALOIA |
JOXEMIEL BARANDIARAN 4 LARDIZABAL 4A
|
ATAUN |
OTSAILAK, 7 LARUNBATA 09:30 JULEN ARAMENDI
|
MUTIL BENJAMINAK 3. MAILA |
ESKU PILOTA |
LARDIZABAL B JOXEMIEL BARANDIARAN 3A |
ZALDIBIA |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA 16:30 NICOLAS CONTRERAS |
MUTIL BENJAMINAK 3. MAILA |
ESKU PILOTA |
JOXEMIEL BARANDIARAN 3B LA SALLE |
ATAUN |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA 17:30 |
MUTIL BENJAMINAK 3. MAILA |
ESKU PILOTA |
LIZEO 3 JOXEMIEL BARANDIARAN 3C |
BEASAIN ANTZIZAR |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA 17:15 XIKER ETXEBERRIA |
MUTIL BENJAMINAK 4. MAILA |
ESKU PILOTA |
JOXEMIEL BARANDIARAN 4A JAKINTZA 4D |
ATAUN |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA 17:00 |
MUTIL BENJAMINAK 4. MAILA |
ESKU PILOTA |
JOXEMIEL BARANDIARAN 4D LIZEO 4A |
ATAUN |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA 17:15 |
MUTIL ALEBINAK |
ESKU PILOTA |
JOXEMIEL BARANDIARAN 5A JOXEMIEL BARANDIARAN 5D |
ATAUN |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA 17:45 |
MUTIL ALEBINAK |
ESKU PILOTA |
LARDIZABAL JOXEMIEL BARANDIARAN 5B
|
ZALDIBIA |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA 18:00 ENEKO IMAZ
|
MUTIL ALEBINAK |
ESKU PILOTA |
AITXURI JOXEMIEL BARANDIARAN 6A |
ZEGAMA |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA 16:15 UNAX BARANDIARAN
|
NESKA - MUTIL ALEBINAK |
ATLETISMOA |
60M. – LUZERA - PIXUA
|
ORDIZIA |
OTSAILAK, 7 LARUNBATA 09:15 OLATZ I. – AIMAR A. – ENEKO I. – ARATZ L. – AITOR K. |
NESKA – MUTIL ALEBINAK |
HERRI KIROLAK |
GIZA PROBA – SOKATIRA – TXINGA ZAKUA – KOSKOLAK |
ORDIZIA |
OTSAILAK, 7 LARUNBATA 10:45
|
NESKA MUTIL ALEBINAK |
KROSA |
GIPUZKOAKO TXAPELKETA |
HERNANI |
OTSAILAK, 8 IGANDEA 10:00 |
ATAUN KIROL ELKARTEA |
|||||
TOKIA |
EGUNA |
ORDUA |
KIROLA |
MAILA |
PARTIDA |
ZALDIBIA |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA |
17:20 |
ESKU PILOTA |
BENJAMINAK |
LARDIZABAL 3 JOXEMIEL BARANDIARAN 3A |
ATAUN |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA |
17:45 |
ESKU PILOTA |
BENJAMINAK |
JOXEMIEL BARANDIARAN 3B LA SALLE |
BEASAIN |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA |
18:00 |
ESKU PILOTA |
BENJAMINAK |
LIZEO 3 JOXEMIEL BARANDIARAN 3C |
ATAUN |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA |
17:15 |
ESKU PILOTA |
BENJAMINAK |
JOXEMIEL BARANDIARAN 4A JAKINTZA 4D |
ATAUN |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA |
17:30 |
ESKU PILOTA |
BENJAMINAK |
JOXEMIEL BARANDIARAN 4D LIZEO 4A |
ZALDIBIA |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA |
18:45 |
ESKU PILOTA |
ALEBINAK |
LARDIZABAL JOXEMIEL BARANDIARAN 5B |
ATAUN |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA |
18:00 |
ESKU PILOTA |
ALEBINAK |
JOXEMIEL BARANDIARAN 5A JOXEMIEL BARANDIARAN 5D |
ZEGAMA |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA |
17:00 |
ESKU PILOTA |
ALEBINAK |
AITXURI JOXEMIEL BARANDIARAN 6A |
IDIAZABAL |
OTSAILAK, 6 OSTIRALA |
20:00 |
ESKUZ BINAKA |
MUTIL INFANTILAK |
ATXURBIDE ATAUN |
JOXEMIEL BARANDIARAN ESKOLA KIROLA 2014-15 KARTELERA |
||||
MAILA |
KIROLA |
PARTIDUA |
TOKIA |
EGUNA - ORDUA KOTXEAK-ARDURA |
NESKA BENJAMINAK 3. ETA 4. MAILA |
ESKUBALOIA |
JOXEMIEL BARANDIARAN URDANETA 4B |
ATAUN |
URTARRILAK, 31 LARUNBATA 11:00 JUNE ANZA |
MUTIL BENJAMINAK 3. MAILA |
ESKUBALOIA |
JOXEMIEL BARANDIARAN 3 UEDANETA 3C
|
ATAUN |
URTARRILAK, 31 LARUNBATA 09:00 XIKER ETXEBERRIA |
MUTILAK BENJAMINAK 4. MAILA |
ESKUBALOIA |
JOXEMIEL BARANDIARAN 4 LA SALLE 4A
|
ATAUN |
URTARRILAK, 31 LARUNBATA 10:00 UDAI RAMIREZ
|
NESKA ALEBINAK
|
ESKUBALOIA |
JOXEMIEL BARANDIARAN AITA IPARRAGIRRE 5A
|
ATAUN |
ATZERATUTA
|
MUTIL ALEBINAK |
ESKU PILOTA |
JOXEMIEL BARANDIARAN 5D JOXEMIEL BARANDIARAN 5B |
ATAUN |
URTARRILAK, 30 OSTIRALA 17:15 |
MUTIL ALEBINAK |
ESKU PILOTA |
JOXEMIEL BERANDIARAN 6A JOXEMIEL BARANDIARAN 5A
|
ATAUN |
URTARRILAK, 30 OSTIRALA 17:00
|
MUTIL ALEBINAK |
ESKUBALOIA |
LIZEO 5B JOXEMIEL BARANDIARAN 5A |
BEASAIN |
URTARRILAK, 31 LARUNBATA 09:15 UNAX A. – LOGAN I. – JAGOBA A. |
MUTIL ALEBINAK |
ESKUBALOIA |
URDANETA 5C JOXEMIEL BARANDIARAN 5B
|
ORDIZIA |
URTARRILAK, 31 LARUNBATA 10:15 TELMO M. – UNAX B. – UNAI E. |
BENJAMINAK ALEBINAK |
MENDIZALETASUNA |
OLABERRIA – ARANTZAMENDI – ATAUN |
OLABERRIA |
OTSAILAK, 1 IGANDEA 09:00 SAN MARTINGO PLAZAN
|
EMAILEA: M.JOSE LERA
Psikologia ebolutiboan doktorea eta GOLDEN 5 programaren sortzaile eta koordinatzailea.
ORDUA: 18:00
EGUNA: Osteguna 22 Urtarrila
TOKIA: Ataungo Udaletxeko Pleno Aretoa.
GAIA: Familia-eskola harremanak.
(Zaintza zerbitzua liburutegian izango da)
Martxoaren 8an, igandea hain zuzen, Ataunen Goierriko eskolarteko mendi- ibilaldia izango da. Ondorioz egun horretan Goierriko eskoletako ikasle eta guraso asko gure herrian izango dira ekitaldian parte hartzen. Mendi ibilaldiaren antolatzaileak Ataun Kirol Elkartea eta Joxemiel Barandiaran Herri Ikastetxeko Guraso Elkartea dira. Antolatzaileek bi ibilbide desberdin antolatu dituzte: bata 3 ordu eta erdikoa eta bestea bi ordukoa gutxi gorabehera.
JOXEMIEL BARANDIARAN ESKOLA KIROLA 2014-15 KARTELERA |
||||
MAILA |
KIROLA |
PARTIDUA |
TOKIA |
EGUNA - ORDUA KOTXEAK-ARDURA |
NESKA BENJAMINAK 3. ETA 4. MAILA |
ESKUBALOIA |
JOXEMIEL BARANDIARAN LAIOTZ 4
|
ATAUN |
URTARRILAK, 17 LARUNBATA 10:30 GOIURI ARRUABARRENA |
MUTIL BENJAMINAK 3. MAILA |
ESKUBALOIA |
JOXEMIEL BARANDIARAN 3 AITA IPARRAGIRRA 3 |
ATAUN |
URTARRILAK, 17 LARUNBATA 09:30 MARTIN KEREJETA |
MUTILAK BENJAMINAK 4. MAILA |
ESKUBALOIA |
JOXEMIEL BARANDIARAN 4 URDANETA 4B |
ATAUN |
URTARRILAK, 17 LARUNBATA 08:30 ENAITZ IZAGIRRE
|
NESKA ALEBINAK
|
ESKUBALOIA |
AITXURI JOXEMIEL BARANDIARAN
|
ZEGAMA |
URTARRILAK, 17 LARUNBATA 08:15 MAIALEN J. – JUNE R. – NAIA A. – SARA E.
|
MUTIL ALEBINAK |
ESKU PILOTA |
JOXEMIEL BARANDIARAN 6 JOXEMIEL BARANDIARAN 5D |
ATAUN |
URTARRILAK, 16 OSTIRALA 17:00 |
MUTIL ALEBINAK |
ESKU PILOTA |
AITXURI 5 JOXEMIEL BARANDIARAN 5B |
ZEGAMA |
URTARRILAK, 16 OSTIRALA 16:30 JAGOBA APALATEGI |
MUTIL ALEBINAK |
ESKU PILOTA |
LARDIZABAL JOXEMIEL BARANDIARAN 5A |
ZALDIBIA |
URTARRILAK, 16 OSTIRALA 18:00 HODEI ZABALETA |
MUTIL ALEBINAK |
ESKUBALOIA |
SAN BENITO 5A JOXEMIEL BARANDIARAN 5A |
LAZKAO |
URTARRILAK, 17 LARUNBATA 09:45 MIKEL A. – IÑAKI A. – DUARTE D. |
MUTIL ALEBINAK |
ESKUBALOIA |
UGARO JOXEMIEL BARANDIARAN 5B |
LEGORRETA |
URTARRILAK, 17 LARUNBATA 09:15 AXEL G. – HODEI Z. – AITOR K. |
NESKA - MUTIL ALEBINAK |
KROSA |
NESKAK : 1300M. MUTILAK : 1800M.
|
LAZKAO |
URTARRILAK, 18 IGANDEA 09 :30
|
Atzo, larunbata, urtarrilak 3, jokatu ziren txapelketa honi dagozkien azken partiduak, hau da finalak. Sei egunetan zehar, 72 partidu jokatu dira, 128 neska-mutikok parte hartu dute txapelketan eta sei txapeldunetatik, hiru herritarrak izan dira. Hauek dira finaletako emaitzak , txapeldunak eta azpitxapeldunak:
FINALAK
Bihar, larunbata, urtarrilak 2, goizeko 10etan, Auzoeta kiroldegian ospatu diren eskuzko binakako pelota txapelketa finalak jokatuko dira, maila guztietan. Hasi 2006 urtetetik (Benjaminak) 2001 urtera arte (Alebinak). Horrez gain, neskak paleta txapelketa finala jokatuko dute. Hauek dira finalak: