PELOTA SAN MARTINGO FESTETAN

FESTETAKO KARTELA PILOTA

JENTILEN BIDEETATIK IX. MENDI- IBILALDIA

IX. MENDI- IBILALDIA JENTILEN BIDEETATIK

ATAUN

 IRAUPEN LUZEKO

EGUNA: 2017ko maiatzaren 7a, igandea

IRTEERA ORDUA: Goizeko 06:30etan

IRTEERA TOKIA: Auzoeta kiroldegia

IRAUPENA: 9-12 ordu ingurukoa

DISTANTZIA: 48 kilometro

DESNIBELA GORANTZA: 2.234 metro

IBILALDI MOTZA

EGUNA: 2017ko maiatzaren 7a, igandea

IRTEERA ORDUA: Goizeko 8:oo etan

IRTEERA TOKIA: Auzoeta kiroldegia

IRAUPENA: 4:30- 5 ordu ingurukoa

DISTANTZIA: 22 kilometro

 

Attachments:
FileFile size
Download this file (jentilen bideetatik 17.pdf)jentilen bideetatik 172372 kB

Gehiago irakurri...

ATAUNGO GABONETAKO IV PELOTA TXAPELKETA

Datorren abenduaren 28, 29, 30, eta urtarrilaren 2, 4 eta 5ean, ohiko den bezala, Ataun San Martingo Auzoeta kiroldegian Gabonetako IV Pelota Txapelketa ospatuko da. Txapelketa hau Ataungo Kirol Elkarteak antolatzen du eta Ataungo Pelota eskolako umeek (osora 35) parte hartuko dute Goierriko (Lazkao, Olaberria, Zaldibia, Ordizia, Beasain, Ormaiztegi, Segura eta Zegama) beste herrietako pelota eskoletako umeekin batera. Guztira, 139 haurrek eman dute izena. 2007-2002 urteen artean jaiotakoak parte hartu dezakete eta eskuz jokatuko da, mutilak eta neskak.

Finalak, urtarrilaren 5ean izango dira, goizeko 10etatik aurrera eta txapelketan parte hartzen duten guztiei otordutxo bat emango zaie.

Attachments:
FileFile size
Download this file (TXAPELKETA 2015-2016 EGUTEGIA.pdf)ATAUNGO GABONETAKO IV PELOTA TXAPELKETA100 kB

7. MENDI IRTEERA

JOXEMIEL BARANDIARAN ESKOLAKO

MENDI IRTEERA

2015eko Ekainaren 14ean

Irteera, goizeko 9:00etan, SAN MARTINDIK

SAN MARTIN – KALAKASENE – URDANGARIN – ALDARRETA

TXINTXAKELU – ESPARRU – ARANTZAMENDI – UELAIN

ALDAKIO – DORRONSORO – ASTIARRA – SAN MARTIN

10 KM / 3,5 ORDU

OHARRA: Ondoren, Aizkoate Elkartean otordutxo bat egongo da,

aurtengo denboraldiari bukaera emateko.

 

7 mendi

MENDI IRTEERA

JOXEMIEL BARANDIARAN ESKOLAKO

MENDI IRTEERA

2015eko Maiatzaren 17an

Irteera, goizeko 9:00etan, LIZARRUSTIN

LIZARRUSTI – LAREO – SARASTARRIKO KOBA – SARASTARRI –

LAREO  - LIZARRUSTI

11 KM   /        4  ORDU

OHARRA: Bakoitzak bere linterna eramatea komeni da,

 koba barruan ibili ahal izateko.

Azken aste hauetan jokatu dira Gipuzkoako atletismo txapelketak eta hauek dira emaitza batzuk, hirukoitza: 2. Aimar Aierbe eta 3. Markel Galparsoro pilota jaurtiketa: txapelduna Maddi Urrestarazu Parte hartu dute gure eskolako kirolari hauek: Unax Anza, A

Azken aste hauetan jokatu dira Gipuzkoako atletismo txapelketak eta hauek dira emaitza batzuk,
hirukoitza:

2. Aimar Aierbe eta 3. Markel Galparsoro


pilota jaurtiketa: txapelduna Maddi Urrestarazu


Parte hartu dute gure eskolako kirolari hauek:

Unax Anza, Aimar Aierbe, Aratz Lasa, Markel Galparsoro eta Maddi Urrestarazu, eta hauek izan dira probak, 60m. 150m. 1000m. 2000m. hirukoitza, luzera, pilota jaurtiketa, pisua eta altuera.

Esku pilotako finala

Eskolarteko esku pilotako finalean parte hartu zuten Ataungo eskolako Maialen Jurika eta Maddi Urrestarazuk Zaldibiko eskoalkoen aurka, ataundarrak irabazi zuten 4 - 2

 

JENTILEN BIDEETATIK

IRAUPEN LUZEKO 

VIII. MENDI- IBILALDIA

Eguna-  2015eko maiatzaren 10a, igandea

Irteera ordua: goizeko 06:30ean

Tokia: Auzoeta kiroldegia, eskola ondoan 

Kilometroak: 48

Iraupena: 9-11 ordukoa 

Ibilbidea: 

AUZOETA kiroldegia- Astigarraga- Iturralde- Ubarrieta- Lizardi- Altzanipe- Zelaieta- Intxaurrondo- Kurtuitz- Kalakasene- Otelarre- Belardiaundi- Urdangarin- Gartzagu- Aldarreta- Txintxaleku- Irumugata (Esparru)- Andrelorriaga- Arantzazumendi- Atxurbide/Urrezuloko harmurea- Lizarragabea - Ormaolatza- Aietsu- Praalata- Izozko gaina- AREATZA- Saratsamendiko mikeletetxea- Igartza- Intsusburu- Berrenoako galtzada- Beritzeta- Irumugata- Txaradigorri- Askoako lepoa- LIZARRUSTI-Allekoko lepoa- Iraio- Iruerrekata- Baiarrate- Lareoko urtegia- Sarastarri- Elorreta- Muñoaundi- Agauzko harratea- Aldatsoko iturria- Martinsaroeko lepoa- INTSUSTIko iturria- Atxuripe- Kobaegi baserria- Errekarteko iturria- Lasarteko lepoa- Beingo zelaia- Amundarain baserria- Saletxeberriko ekarra- Arrizabalaga- Mendiola- Hilerria- Arzubi- Iztator- Joxemiel Barandiaran eskola- AUZOETA kiroldegia.  

 

Antolatzailea: Ataun Kirol ElkarteA

Babeslea: Ataungo udala

Gehiago irakurri...

kartela

JOXEMIEL BARANDIARAN

ESKOLA KIROLA  2014-15                    KARTELERA 

MAILA

KIROLA

PARTIDUA

TOKIA

EGUNA - ORDUA

KOTXEAK-ARDURA

NESKA BENJAMINAK

3. ETA 4. MAILA

ARETO FUTBOLA

JOXEMIEL BARANDIARAN

JAKINTZA 3B

ATAUN

MARTXOAK, 14 LARUNBATA 09:30

IXTCHEL IRASTORZA

MUTIL

BENJAMINAK

3. MAILA

ARETO FUTBOLA

JOXEMIEL BARANDIARAN 3

JAKINTZA 3B

ATAUN

MARTXOAK, 14  LARUNBATA  10:30

OINATZ AIZPURUA

MUTILAK BENJAMINAK

4. MAILA

ARETO FUTBOLA

 

AITXURI

JOXEMIEL BARANDIARAN 4

 

ZEGAMA

 

MARTXOAK, 14  LARUNBATA 09:45

EKHI A. – JULEN A. – ENAITZ A. – ABDOU.

 

MUTIL BENJAMINAK

3. MAILA

ESKU PILOTA

JAKINTZA 3A

JOXEMIEL BARANDIARAN 3A

 

ORDIZIA

 

MARTXOAK, 13 OSTIRALA  16:00

ZUHATZ SUKIA

 

MUTIL BENJAMINAK

3. MAILA

ESKU PILOTA

 

JOXEMIEL BARANDIARAN 3B

OLABERRIA

 

ATAUN

 

MARTXOAK, 13  OSTIRALA 17:15

 

MUTIL BENJAMINAK

3. MAILA

ESKU PILOTA

 

LAIOTZ

JOXEMIEL BARANDIARAN 3C

 

SEGURA

 

MARTXOAK, 13  OSTIRALA  16:30

AMETS SUKIA

 

MUTIL BENJAMINAK

4. MAILA

ESKU PILOTA

 

JOXEMIEL BARANDIARAN 4A

LARDIZABAL

 

ATAUN

 

MARTXOAK, 13  OSTIRALA  17:15

 

MUTIL BENJAMINAK

4. MAILA

ESKU PILOTA

SAN ANDRES

JOXEMIEL BARANDIARAN 4B

 

ORMAIZTEGI

 

MARTXOAK, 13  OSTIRALA 17:15

KONOR IRASTORZA

 

MUTIL BENJAMINAK

4. MAILA

ESKU PILOTA

 

JOXEMIEL BARANDIARAN 4D

UGARO 4B

 

ATAUN

 

MARTXOAK, 13  OSTIRALA 17:40

 

NESKA ALEBINAK

ATLETISMOA

60M. – 60M.H. – 1000M. – 4X60M.

PISUA – LUZERA - ALTUERA

ORDIZIA

MARTXOAK, 14  LARUNBATA  09:45

SARA E. – ARENE E. – LEIRE I.

NESKA ALEBINAK

ESKU PILOTA

HERNANI

JOXEMIEL BARANDIARAN

 

DONOSTIA

 

MARTXOAK, 14   LARUNBATA  16:30

 

 

NESKA  ALEBINAK

PALETA

PELLO ERROTA A

JOXEMIEL BARANDIARAN

 

ZUMAIA

MARTXOAK, 14  LARUNBATA  16 :30

 

MUTIL ALEBINAK

ATLETISMOA

60M. – 60M.H. – 1000M. – 4X60M.

PISUA – LUZERA - ALTUERA

ATAUN

MARTXOAK, 14  LARUNBATA  09:45

JAGOBA A. – ARATZ L. – ENEKO I.

AXEL – AITOR K.

MUTIL ALEBINAK

ESKU PILOTA

ZESTOA

JOXEMIEL BARANDIARAN 5A

DONOSTIA

MARTXOAK, 14 LARUNBATA  18:00

kartelera

JOXEMIEL BARANDIARAN

ESKOLA KIROLA  2014-15                    KARTELERA 

MAILA

KIROLA

PARTIDUA

TOKIA

EGUNA - ORDUA

KOTXEAK-ARDURA

NESKA BENJAMINAK

3. ETA 4. MAILA

ARETO FUTBOLA

JAKINTZA 3A

JOXEMIEL BARANDIARAN

 

ORDIZIA

MARTXOAK, 7 LARUNBATA 10:30

NEHIA S. – IZARO V. – JUNE A.

ENERITZ D. – NAROA P. – JOANE Z.

MUTIL

BENJAMINAK

3. MAILA

ARETO FUTBOLA

URDANETA 3C

JOXEMIEL BARANDIARAN 3

 

ORDIZIA

MARTXOAK, 7  LARUNBATA  10:15

MARTIN K. – ARATZ L. – ANER M.

JULEN M. – SUSTRAI M.

MUTILAK BENJAMINAK

4. MAILA

ARETO FUTBOLA

 

JOXEMIEL BARANDIARAN 4

LA SALLE 4A

 

ATAUN

 

MARTXOAK, 7  LARUNBATA 09:00

UDAI R.

 

MUTIL BENJAMINAK

3. MAILA

ESKU PILOTA

JOXEMIEL BARANDIARAN 3A

AITA IPARRAGIRRE 3B

ATAUN

 

MARTXOAK, 6 OSTIRALA  17:00

 

MUTIL BENJAMINAK

3. MAILA

ESKU PILOTA

 

MURUMENDI

JOXEMIEL BARANDIARAN 3B

 

BEASAIN

 

MARTXOAK, 6  OSTIRALA 16:45

IÑIGO ARELLANO

 

MUTIL BENJAMINAK

3. MAILA

ESKU PILOTA

 

JOXEMIEL BARANDIARAN 3C

JAKINTZA 3A

 

ATAUN

 

MARTXOAK, 6 OSTIRALA  17:15

 

MUTIL BENJAMINAK

4. MAILA

ESKU PILOTA

 

SAN BENITO 4

JOXEMIEL BARANDIARAN 4A

 

LAZKAO

 

MARTXOAK, 6  OSTIRALA  16:15

JON ERAUSKIN

 

MUTIL BENJAMINAK

4. MAILA

ESKU PILOTA

JOXEMIEL BARANDIARAN 4B

UGARO 4A

ATAUN

 

MARTXOAK, 6  OSTIRALA 17:30

 

MUTIL BENJAMINAK

4. MAILA

ESKU PILOTA

 

JAKINTZA 4C

JOXEMIEL BARANDIARAN 4D

 

ORDIZIA

 

MARTXOAK, 6  OSTIRALA 16:45

UDAI RAMIREZ

 

NESKA ALEBINAK

ARETO FUTBOLA

JAKINTZA 5A

JOXEMIEL BARANDIARAN

 

ORDIZIA

MARTXOAK, 7  LARUNBATA  09:00

MAIALEN J. – JUNE R. – MADDI U. – NAIA A.

MUTIL ALEBINAK

ARETO FUTBOLA

SAN BENITO 5B

JOXEMIEL BARANDIARAN 5A

 

LAZKAO

 

MARTXOAK, 7   LARUNBATA  09:45

ANARTZ G. – IÑAKI A. – DUARTE D.

 

 

MUTIL  ALEBINAK

ARETO FUTBOLA

JOXEMIEL BARANDIARAN 5B

LA SALLE 5B

ATAUN

MARTXOAK, 7  LARUNBATA  10:00

AIMAR AIERBE.

BENJAMINAK

ALEBINAK

MENDIZALETASUNA

ESKOLARTEKO

IBILALDI NEURTUA

ATAUN

MARTXOAK, 8  IGANDEA  08:30